درباره ی ما

در امتداد شرقی زاگرس سربلند در استان فارس در مسیر شهرستان سرچهان به سمت بوانات، بعد از بخش باغصفا از گردنه ای عبور می کنیم، جلوتر که می رویم کم کم زیر جاده، روستای شاه رستم، این نگین سبز  منطقه رخ می نماید.

شاه رستم روستایی با قدمت چند هزار ساله است. نام آن از مقبره ی شیخ زین الدین علی بن رستم که در این مکان واقع است وام گرفته شده.

 

 

شاه رستم از لحاظ فرهنگی و آداب‌ و رسوم روستایی همچنان بکر مانده است، پس دیگر مجبور به بازسازی این جنبه ی اصلی بوم گردی نیستیم زیرا به خودی خود در زندگی روزمره ی روستا در جریان است. در توضیح بکر ماندن این فرهنگ ها در شاه رستم همین بس که آیین نوروز این روستا، در سال سال 98 در فهرست میراث ناملموس ملی ایران ثبت گردید.

قالی بافی
آداب و رسوم قالیبافی
آداب و رسوم
سرمه گیری
مشاغل زنان روستا

ابتدا از روستا سخن گفتیم زیرا که هویت، نام اقامتگاه و هر آن چه که داریم از شاه رستم و در گرو آن است.

اقامتگاه بوم گردی شاه رستم
لوگوی اقامتگاه بوم گردی شاه رستم

 

اقامتگاه بوم گردی شاه رستم در یکی از منزل های قدیمیِ بازسازی شده ی روستا بنا گردیده و سعی شده علاوه بر مقاوم سازی اصولی بنا معماری به طور کامل با بافت بوم روستا همخوانی داشته باشد. این اقامتگاه شامل ۴ اتاق ١۵ متری و یک آشپزخانه مجزا با تمامی امکانات (در اختیار مهمان)، ایوان، حیاط زیبا می باشد همچنین یک آشپزخانه ی مرکزی جهت سرو وعده های غذایی به مهمانان، دو حمام، دو سرویس بهداشتی فرنگی و یک ایرانی از دیگر امکانات این اقامتگاه است.

اقامتگاه بوم گردی شاه رستم
نمایی از اقامتگاه
اقامتگاه بوم گردی شاه رستم
نمای اقامتگاه از بالا
اقامتگاه بوم گردی شاه رستم
یکی از اتاق های طاقی اقامتگاه
اقامتگاه بوم گردی شاه رستم
نمای بیرونی اقامتگاه

اقامتگاه بوم گردی شاه رستم تخصصا مجری تورهای طبیعت گردی و “بوم گردی” می باشد، همچنین هماهنگ با پتانسیل های روستا، تورهای کوهنوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی و دو و… را به شما مهربانان پیشنهاد می کنیم.

همواره ترجیح ما بر “تورهای هدفمند بوم گردی” است و تا به حال در این زمینه بسیار فعالیت کردیم تا رسالت یک اقامتگاه بوم گردی را به خوبی به انجام برسانیم.

به اشتراک بزارید